Ekonomik Savaşların yaşanmaya başladığı şu dönemlerde Huawei Kullanıcılarını Şoke Eden bir durum yaşandı Geçtiğimiz günlerde Google, Android Yazılımını Artık Huawei Telefonlarda kullanılamayacağını açıkladı.

Dünya genelinde şok etkisi yaratan bu durum google ın 90 günlük erteleme kararı ile kullanıcıları bir nebze olsun rahatlattı ancak huawei yaşanan bu gelişmelere karşı nasıl bir tavır alacağı da merak konusu zira henüz huawei yetkililer nasıl bir çözüm bulunacağını net olarak açıklayabilmiş değil. internette yaptıgım kıs bir araştırma ile huaweinin kendi işletim sistemini geliştireceği bu sistemde android tabanlı uygulamalarında çalışabileceği bazı bilgilere ulaştım.

kararın 90 gün sonra devreye girecek olması ve huawei tarafından gelen zayıf bilgilerle olası bir kaos yaşanabilir. Türkiyede 4 milyon huawei kullanıcısı var ve google ın bu kararı ülkemizdeki kullanıcıları da derinden etkileyecek gibi duruyor.

90 günün sonunda anlaşma olmaz ve yasak kararı devreye girerse Huawei marka telefon alanlar Google Fotoğraf, YouTube, Google Harita, Google Drive, Google Duo görüntülü arama vb. uygulamalarına sahip olamayacak.