Teknoloji devi Apple her yıl organize ettiği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) bu yıl 3 – 7 Haziran 2019 tarihleri arasındaSan Jose bölgesindeki McEnery Convention Center da organize ediyor,  Düzenlenen Organizasyonda Apple CEO su Tim Cook Gelmiş Geçmiş En Güçlü Apple Macbook Pro nun Tanıtımını yaptı,  5999 Dolar fiyat etiketiyle bu sonbaharda satışa çıkacak.

Düzenlenen etkinlikte Macbook Pronun Yanı Sıra Apple Pro Display XDR’ında tanıtımınıda gerçekleştirdi.

Oldukça Profesyonel Bir Yapıya Sahip Olan Macbook Pro 28 Adede Kadar Xenon İşlemci çekirdeğine 1.5 TB Disk Alanına 8 Adet PCI yuvasna ve dünyanın En Güçlü Ekran Kartına Sahip.

Apple Aynı Zamanda Afterburner hızlandırıcı kartı da bugün duyurdu Bu Kart Sayesinde 3 Adet 8K ProRes  RAW Videosunu Aynı Anda Oynatabilecek bir güce sahip

Pro Display XDR, olağanüstü P3 genişlik ve 10 bit renk, 1.600 bit kapasitesinde büyüleyici bir parlaklık, inanılması güç ama 1.000.000:1 kontrast oranı ve süper geniş Ekran açısıyla devasa bir 32 inç Retina 6K ekrana sahip. Yeni Mac Pro ve Pro Display XDR, Apple’ın bu zamana kadarki en güçlü ürünleri olarak piyasaya çıkıyor.

360 DERECE ERİŞİM OLANAĞI SAĞLAYAN MODÜLER KASA

Yeni Mac Pro’nun tasarımı, tüm sisteme erişim olanağı vermek amacıyla yerinden sökülebilen alüminyum kasa ve paslanmaz çelik çerçeveyle geliyor. Bu çerçeve modülerlik ve esneklik sağlarken, üzerinde bulunan yumuşak tutma yerleri de Mac Pro’nun stüdyoda kolayca taşınabilmesine olanak tanıyor. Kasa aynı zamanda, hava akışını maksimuma çıkaran ve Mac Pro’nun sessiz çalışmasını sağlayan büyüleyici bir çapraz ızgara desenine sahip. Ayrıca, kurgu veya makine odalarında Mac Pro’larını rafa monte etmek isteyen müşteriler için raf düzenine yönelik optimize bir versiyon bu sonbaharda sunulacak.

PERFORMANS

28 çekirdeğe kadar Xeon işlemci, 56 teraflopa kadar grafik performansı ve Afterburner kartıyla yeni Mac Pro, profesyonel iş akışlarını dönüştürecek bir performans sunuyor.

Bir dizi profesyonel uygulama geliştirici, daha önce tek bir iş istasyonunda mümkün olmayan inanılmaz sonuçlar alabiliyor

Blackmagic Tasarım, ilk defa bir sistemde tamamen CPU ve çoklu GPU ile hızlandırılmış 8K gerçek zamanlı kurgu, efekt ve renk düzeltme imkanı sunuyor.
Avid aynı anda altı adede kadar HDX kart desteği sunabiliyor. Bu da daha fazla IO, daha fazla ses sayısı ve herhangi bir sistemin Pro Tools’da elde edebileceği gerçek zamanlı DSP işleme işlemi için iki kat daha fazla hız sunuyor.

Maxon’un Cinema 4D’si, üç adet NVIDIA Quadro RTX 8000 grafik kartıyla performansı maksimuma çıkarılmış bir Windows iş istasyonuyla karşılaştırıldığında yüzde 20 daha hızlı GPU render performansı sağlıyor

PRO DİSPLAY XDR BUGÜNE KADARKİ EN BÜYÜK RETİNA EKRANA SAHİP

20 milyonun üzerinde pikselle 6016 x 3384 Retina 6K çözünürlüğe sahip 32 inç LCD paneliyle Pro Display XDR, Retina 5K ekrana oranla yüzde 40 daha geniş bir ekran alanıyla süper net, yüksek çözünürlüklü bir görüntüleme deneyimi sunuyor. P3 geniş renk yelpazesi ve 1 milyarın üzerinde renk sunan gerçekçi 10 bit renk teknolojisiyle profesyonel kullanıcılar, gerçeğe çok daha yakın bir görüntüleme deneyimi yaşayabilecekler. Bu, video ve fotoğraf düzenlemenin yanı sıra 3D animasyon veya renklendirme işleri açısından oldukça önemli bir özellik.

FİYATLAR

Yeni Mac Pro $5,999’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve sonbaharda sipariş edilebilecek.

Pro Display XDR $4,999’dan başlayan fiyatlarla Pro Stand $999’a, VESA Montaj Adaptörüyse $199’a satışa sunulacak.

Tüm ürünler sonbaharda sipariş verilebilecek.